Prognoza ceny kryptowalut: Czy Bitcoin pozostanie w przedziale do halvingu?

Prognoza cen kryptowalut: Bez wyraźnej dominacji kupujących lub sprzedających, rynek kryptowalut kontynuuje swój obecny trend konsolidacyjny. Czy Halving Bitcoina to zmieni?

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Indeks chciwości i strachu Bitcoina na poziomie 78% zapewnia, że szerszy sentyment rynkowy pozostaje zwyżkowy.
  • Formacja podwójnego dna ustawia rajd cenowy XRP w celu osiągnięcia maksimum na poziomie 0,75 USD.
  • TAO potrzebuje przebicia oporu górnego, aby zakończyć obecny trend korekcyjny.

Prognoza cen kryptowalut: Niepewność na rynku kryptowalut przedłuża się, gdy Bitcoin stara się przebić powyżej 72000 USD. Presja podaży spowodowała prawie 3,5% stratę 9 kwietnia, odzwierciedlając drugie odwrócenie w ciągu trzech tygodni.

Ta presja sprzedaży nabrała również tempa we wczorajszych godzinach handlu w USA, ponieważ spot BTC ETF odnotował znaczny odpływ. Bitcoinowe fundusze ETF odnotowały 9 kwietnia 2024 r. odpływ netto w wysokości 19 mln USD, utrzymując niewielki negatywny trend, donosi Spot On Chain. BlackRock’s iShares Bitcoin Trust odnotował wzrost wpływów do 128,7 mln USD, mimo że był poniżej średniej z 28 dni. Odpływy z Grayscale Bitcoin Trust zmniejszyły się o połowę do 155 mln USD z 303 mln USD.

Co więcej, wolumen obrotu kryptowalutami osiągnął najwyższy poziom 6 marca, ale od tego czasu spada, zgodnie z analizami Santiment. Ten spadek wolumenu jest związany z brakiem wyraźnego kierunku rynku od połowy marca, co prowadzi do mniejszego zaufania inwestorów. Santiment sugeruje, że gdy kryptowaluty takie jak Bitcoin i Ethereum wykażą spójny trend, wolumeny obrotu prawdopodobnie ponownie wzrosną.

1) Bitcoin (BTC)

Operating on a decentralized blockchain, Bitcoin offers a peer-to-peer network that eliminates the need for intermediaries like banks. Its fixed supply cap of 21 million coins is a hedge against inflation, setting it apart from traditional fiat currencies.

The Bitcoin price has been riding volatile seas for over a month now, resonating between the $73800 and $60000 horizontal levels. Currently trading at $68737, the Bitcoin price shows a slight downtick with a 0.6% intraday loss. The market cap for the largest cryptocurrency asset stands at $1.35 Trillion, while the 24-hour trading volume wavers at $33.1 Billion.

With less than 10 days for Bitcoin halving, the market sentiment may witness heightened volatility with overhead resistance at $72000 and $73800, and immediate support at $64500 and $60000.

2) XRP

XRP, stworzony przez Ripple Labs, jest cyfrowym aktywem stworzonym dla globalnych płatności, zaprojektowanym w celu ułatwienia szybkich, tanich transakcji transgranicznych. W przeciwieństwie do Bitcoina, XRP nie opiera się na tradycyjnym modelu proof-of-work, ale działa w oparciu o protokół konsensusu, który znacznie skraca czas transakcji i zużycie energii.

Wśród obecnej konsolidacji rynku, cena XRP wykazała znaczną odporność powyżej wsparcia 0,567 USD, o czym świadczą dwa odwrócenia w ciągu trzech tygodni. Niedawne odwrócenie od tego wsparcia pchnęło altcoina do 0,613 USD, rejestrując 9% wzrost w ciągu dnia. Analiza wykresu dziennego pokazuje to odwrócenie jako formację podwójnego dna.

Kapitalizacja rynkowa monety XRP wynosi 33,7 mld USD, podczas gdy wolumen obrotu wzrósł od wczoraj do 2,7 mld USD. Pod wpływem byczego wzorca, kupujący monety mogą przełamać opór na poziomie 0,66 USD, aby napędzić wzrost do 12,5% USD i osiągnąć 0,75 USD.

3) Bittensor (TAO)

Bittensor to oparty na blockchainie protokół zaprojektowany w celu stworzenia zdecentralizowanej sieci modeli uczenia maszynowego. Cechą wyróżniającą projekt jest jego struktura motywacyjna, która nagradza węzły (lub “neurony”) za dostarczanie mocy obliczeniowej i danych do globalnej sieci neuronowej.

Moneta TAO weszła w obecny trend korekcyjny w drugim tygodniu marca, kiedy jej cena powróciła z poziomu 756 USD. Spadek kierowany przez opadającą linię trendu spowodował spadek altcoina o 20% w ciągu pięciu tygodni do poziomu 611 USD.

Obecna kapitalizacja rynkowa Bittensor wynosi 4,027 miliarda dolarów, wchodząc do 30 największych kryptowalut. Przy nienaruszonej podaży, cena TAO pokazuje kolejne odwrócenie od spadkowej linii trendu.

Potencjalne odwrócenie może obniżyć cenę monety do 480 USD swing low, po czym nastąpi przedłużony spadek do 400 USD.

Kluczowe wnioski

Rynek kryptowalut w dalszym ciągu jest świadkiem braku inicjacji ze strony kupujących lub sprzedających, co prowadzi do bocznej akcji na większości głównych monet. W związku z tym zbliżający się halving Bitcoina wydaje się być katalizatorem, który przełamie niepewność na rynku i zapewni nowe możliwości wejścia na rynek traderom pozostającym na uboczu.

Najlepsze zakłady bukmacherskie w Polsce – Odkryj świat zakładów bukmacherskich na zakladyguru.pl!

Odkryj najlepsze miejsce dla miłośników zakładów sportowych w Polsce na zakladyguru.pl! Zanurz się w bogactwie zasobów, w tym kompleksowych rankingach, dogłębnych recenzjach i bezcennych wskazówkach dotyczących zakładów sportowych online.

Dołącz do naszej dynamicznej społeczności graczy, gdzie możesz dzielić się doświadczeniami, wymieniać się wskazówkami i podnosić swój poziom gry. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz, zakladyguru.pl oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby podejmować świadome decyzje i maksymalizować swoje szanse na wygraną. Nie przegap tej ekscytującej przygody – dołącz do nas już dziś i wyruszmy razem w tę ekscytującą podróż!

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours