Bitcoin spada do 57 tys. USD w miarę nasilania się wyprzedaży BTC, co się dzieje?

Wartość Bitcoina spada do 57 000 USD z powodu słabnącego szumu ETF, likwidacji aktywów niemieckiego rządu i innych czynników rynkowych. Poznaj najnowsze trendy, analizę łańcucha i potencjalne przyszłe skutki.

  • NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
  • Cena Bitcoina spadła do 57 tys. USD ze względu na czynniki, w tym zanikanie szumu ETF, likwidację pozycji z nadmierną dźwignią finansową oraz likwidację aktywów przez niemiecki rząd.
  • Dane on-chain pokazują znaczny ruch Bitcoina w wieku 3-6 miesięcy, co wskazuje na presję sprzedaży ze strony niedawnych uczestników rynku.
  • Zbliżające się spłaty wierzycieli Mt. Gox i kontynuacja wyprzedaży niemieckiego rządu przyczyniają się do obecnej zmienności rynku i niedźwiedzich nastrojów.

Wartość Bitcoina doświadczyła ostatnio gwałtownego spadku, zaskakując wielu inwestorów i rozpalając debaty w społeczności kryptowalut. Ta wyprzedaż wydaje się być spowodowana wieloma czynnikami, wyprzedażą przez inwestorów spekulacyjnych wśród ETF-ów Bitcoina i niedawnym wydarzeniem halvingu, likwidacją nadmiernie lewarowanych pozycji oraz nieoczekiwanymi wyprzedażami, takimi jak likwidacja zajętych aktywów Bitcoina przez niemiecki rząd.

Potencjalny wpływ spłat wierzycieli Mt. Gox i kaskada krótkich likwidacji jeszcze bardziej zwiększyły zmienność rynku. Połączenie tych czynników doprowadziło do znacznych spadków cen, pozostawiając uczestników rynku w niepewności co do kolejnych ruchów Bitcoina w stale ewoluującym krajobrazie kryptowalut.

Analiza ruchu Bitcoina w łańcuchu

Najnowsze dane dotyczące łańcucha ujawniają interesujące wzorce w ruchu Bitcoina, z Bitcoinem o wartości około 2,4 miliarda dolarów w wieku 3-6 miesięcy poruszającym się podczas spadku ceny. Sugeruje to presję na sprzedaż ze strony podmiotów, które kupiły Bitcoina na początku roku, prawdopodobnie spekulantów, którzy weszli na rynek ze względu na oczekiwania ETF i halving.

Podczas gdy ci sprzedawcy mogą być klasyfikowani jako posiadacze “długoterminowi”, ich zachowanie przypomina zachowanie inwestorów krótkoterminowych. Z kolei podmioty posiadające Bitcoina od ponad roku nie wykazały znaczących wzorców wydatków, co wskazuje, że prawdziwi długoterminowi posiadacze utrzymują swoje pozycje pomimo zawirowań na rynku. Ta rozbieżność w zachowaniu między nowszymi i ugruntowanymi posiadaczami zapewnia cenny wgląd w obecną dynamikę rynku.

Analiza rynku opcji

Rynki kryptowalut poniosły poważne straty z powodu wielokrotnych wyprzedaży, przy czym Bitcoin spadł do 57 000 USD, a Ethereum do 3100 USD. Dane z rynku opcji pokazują, że główne krótkoterminowe implikowane zmienności Bitcoina wzrosły o 10%, a DVol (zrealizowana zmienność) o 3%. Parametry związane z Ethereum wzrosły nieco mniej niż Bitcoina, a wskaźniki skośności są wyraźnie przechylone w kierunku niedźwiedzia.

Wolumen opcji put na bloki Bitcoina zauważalnie rośnie, przy bardziej złożonym rozkładzie transakcji. Opcja sprzedaży z 12 lipca o wartości 58 000 USD wyróżnia się jako największa. Co ciekawe, dane dotyczące opcji sugerują, że wieloryby nie są obecnie zbytnio zaniepokojone potencjalnym ryzykiem spadku. Wydaje się, że koncentrują się przede wszystkim na dostosowaniu swoich pozycji po kwartalnej dostawie w zeszłym tygodniu, zwłaszcza w przypadku Ethereum, gdzie wieloryby wykazują niskie oczekiwania dotyczące zmienności.

Likwidacja Bitcoinów przez niemiecki rząd

Niemiecki rząd aktywnie likwiduje zajęte aktywa Bitcoin, wysyłając Bitcoin o wartości ponad 300 milionów dolarów na scentralizowane giełdy i niezidentyfikowane adresy. Nadal zachowują około 2,32 miliarda dolarów w Bitcoinie.

Rządowy wzorzec sprzedaży jest spójny od 19 czerwca, z regularnymi transferami na giełdy takie jak Bitstamp, Kraken i Coinbase, a także do animatorów rynku, takich jak Flow Traders. Największy pojedynczy transfer miał miejsce 4 lipca, z 1300 BTC wysłanymi na giełdy. Ta utrzymująca się presja na sprzedaż przyczyniła się do zmienności rynku.

W odpowiedzi na te działania Justin Sun wyraził gotowość do negocjacji z niemieckim rządem w celu nabycia wszystkich posiadanych Bitcoinów poza rynkiem, dążąc do zminimalizowania zakłóceń na rynku i zapobiegania znacznym wahaniom cen na rynku kryptowalut.

Zbliżają się spłaty Mt. Gox

Niedawna aktywność w portfelach Mt. Gox wzbudziła obawy o zbliżającą się spłatę 9 miliardów dolarów Bitcoin i Bitcoin Cash wierzycielom. Arkham Intelligence oznaczył transakcje w trzech portfelach powiązanych z nieistniejącą już giełdą. Wydarzenie to, nazwane “dniem zagłady” Mt. Gox, zbliża się w tym miesiącu i może potencjalnie doprowadzić do wzmożonego załamania cen Bitcoina.

Rynek jest już na krawędzi, a Bitcoin przedłużył swój spadek do 57 000 USD. Niepewność związana z tymi spłatami i ich potencjalnym wpływem na płynność rynku i akcję cenową przyczynia się do ogólnego niedźwiedziego nastroju na rynku kryptowalut.

Ogólne warunki rynkowe i analiza techniczna

Rynek kryptowalut wydaje się wracać na terytorium niedźwiedzi, a globalna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 20% do najniższego poziomu 2,13 bln USD. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin kapitalizacja rynkowa spadła o ponad 4,20%. Otwarte zainteresowanie bitcoinem spadło o 4,89% przy obecnej wycenie na poziomie 17,6 mld USD.

Cena Bitcoina osiągnęła 24-godzinne minimum na poziomie 57 800 USD, spadając do kluczowego poziomu wsparcia i ryzykując potencjalny spadek do 52 000 USD. Co ciekawe, Bitcoin pochłonął prawie całą dostępną płynność na minusie, a tylko około 7 miliardów dolarów w krótkich likwidacjach pozostało na poziomie 72 000 USD.

Według najnowszych danych, Bitcoin notowany jest na poziomie 57 428,64 USD, przy 24-godzinnym wolumenie obrotu wynoszącym 35,1 mld USD. Moneta spadła o 4,74% w ciągu ostatnich 24 godzin i obecnie notowana jest w przedziale od 60 449,99 USD do 56 843,13 USD. Aktualna kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi 1,1 bln USD, co odzwierciedla znaczną zmienność i niepewność na rynku.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours