XRP w centrum uwagi, ponieważ Rosja potwierdza nowy system płatności BRICS

Prezydent Rosji Władimir Putin potwierdził plany uruchomienia systemu płatności dla BRICS z XRP jako walutą.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Grupa BRICS rozważa nowy schemat płatności dla rozliczeń transgranicznych.
  • XRP jest podobno rozważany w tym schemacie płatności
  • Ruch ten, jeśli zostanie potwierdzony, może wywołać masowy wzrost monety

Grupa BRICS rozwija swój program samowystarczalności walutowej z potencjalnym rozwojem własnego niezależnego systemu płatności.

Czy XRP jest postrzegany jako waluta pomostowa BRICS?

Zgodnie z artykułem badawczym po raz pierwszy zauważonym przez entuzjastkę XRP Amelię, prezydent Rosji Władimir Putin potwierdził, że blok w końcu posuwa się naprzód ze swoim planem alternatywnej waluty. Z raportu wynika, że blok będzie badał wykorzystanie XRP powiązanego z Ripple do rozliczeń transgranicznych.

Wcześniej Bank Rosji wprowadził projekt dotyczący realizacji przelewów transgranicznych. Projekt ten podobno rozważał wykorzystanie systemu płatności Ripple. Był on postrzegany jako doskonała podstawa do rozwoju systemu rozliczeń transgranicznych dla grupy. Warto zauważyć, że XRP jest znany ze swojej szybkości transakcji i niskich kosztów. W związku z tym wydaje się, że jest to realny system, który blok rozważa zrewolucjonizować swoje międzynarodowe cele płatnicze.

Ten ruch w celu przyjęcia kryptowaluty może spowodować ogromny skok ceny XRP. Dyrektor generalny i założyciel Cryptonairz, Robert Doyle (Crypto Sensei), uważa, że cena XRP może osiągnąć 10 000 USD, jeśli kraje BRICS powszechnie ją przyjmą. Istnieje powszechna opinia, że kraje członkowskie BRICS mogą wiele zyskać wybierając XRP jako alternatywę dla dolara amerykańskiego. Zmienne waluty i rozwijające się gospodarki tych krajów są postrzegane jako wyzwania, które XRP może poprawić.

Rosnąca sieć sojuszy Ripple ze znanymi instytucjami finansowymi jest również uważana za zaletę, którą kraje BRICS mogłyby wykorzystać.

Przypadki użycia XRP rosną wykładniczo

Ogólnie rzecz biorąc, partnerstwa te wskazują na rosnące przypadki użycia XRP i uznanie w kilku krajach. Biorąc pod uwagę, jak bardzo XRP poprawił się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zwłaszcza po tym, jak sędzia Analisa Torres orzekła 13 lipca, że kryptowaluta nie jest zabezpieczeniem, toczą się już dyskusje na temat możliwości utworzenia XRP ETF.

Odkąd Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dała ukłon w kierunku ETF-ów Bitcoin, a ostatnio ETF-ów Ethereum, eksperci zaczęli zastanawiać się nad wdrożeniem innych kryptowalutowych ETF-ów.

W wywiadzie dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, mówił o uruchomieniu XRP ETF. Podkreślił, że zatwierdzenie ETF-ów Ethereum daje mu pewność, że XRP również może zostać zatwierdzony. Również prezes Ripple, Monica Long, zdecydowanie poparła ETF XRP, stwierdzając, że miałoby to „dużo sensu”, biorąc pod uwagę obecną jasność regulacyjną dotyczącą XRP i Bitcoina w USA.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours